پنجره کشویی

پنجـره دوجداره کشـویی

پنجره کشویی یکی از مدل‌های پنـجره UPVC و آلومینیومی است، که طرفداران زیادی دارد و بسیار محبوب است. این نوع پنجره در محیط‌های مختلفی قابل نصب و استفاده است. شاید شما هم در اطراف‌تان درب و پنجره های دوجداره کشویـی آلومینیومی فراوانی دیده باشید و از خودتان درباره علت محبوبیت این نوع پنجره پرسیده باشید. در این مقاله قصد داریم، به بررسی ویژگی‌های مختلف این نوع پنجره و دلایل محبوبیت آن‌ها بپردازیم.

پنجره‌های کشویـی آلومینیومی، عملکردی شبیه به پنجره‌های دولنگه دارند، با این تفاوت که به جای حرکت عمودی، به صورت افقی حرکت می‌کنند. نصب و تغییر این نوع پـنجره‌ها در هر نوع ساختمانی قابل اجرا است، اما بهتر است آن‌ها را براساس ویژگی‌های ساختمان خود انتخاب کنید، تا از کاربری، امنیت و زیبایی آن‌ها لذت ببرید.

 پنجره کشویی

پنجره کشویی

پنجـره های دوجداره از نظر نحوه باز شدن دارای دو نوع کلی است. که شامل پنـجره کشـویـی یک لنگه بازشو و پنجـره کـشـویی دو لنگه بازشو است. در نوع اول تنها یکی از لنگه‌های پنـجـره، به صورت کشویی باز می‌شود. را به صورت کشویی دارند.

قاب دور پنجره کشـویی دوجـداره نیز از دو نوع با سطح مقطع متفاوت تشکیل شده است. که شامل پـنجره تک ریل کشویـی و پنجره جفت ریل کشـویی می‌باشد. سطح مقطع پروفیل پنجـره، روی انتخاب فریم انتظار و مقدار طاقچه لبه پنجره تاثیر زیادی دارد.

پنجره‌های کشویی آلومینیومی دوجداره تک ریل و دوریل دارای شباهت‌ها و تفاوت‌هایی با یکدیگر هستند. در این نوع پنجره‌ها یراق آلات کشـویی یکسان استفاده می‌شود و هر دو نوع دارای قابلیت استفاده از شیشه‌های دو جداره، تک جداره و سه جداره هستند. هر دو نوع این پنجره‌ها پروفیل لنگه کشویی مشابهی دارند.

تفاوت‌ها در پنجـره‌های کشـویی یو پی وی سی تک ریل و دوریل نیز شامل این موارد است: عایق بندی در پنجره‌های تک ریل بهتر از پـنجره های کشـویی دوریل است. در پنجره ‌های دو ریل قابلیت حرکت هر دو لنگه بازشو وجود دارد، اما این امکان در پنجره‌های تک ریل وجود ندارد. قیمت پنجره کشـویی تک ریل بیشتر از قیمت پنجره کشـویی یو پی وی سی دوریل است. همچنین عرض سطح مقطع پنجره‌های تک ریل بزرگ‌تر از نمونه‌های دوریل می باشد.

پنجره کشویی