پنجره کشویی دوجداره

پنجره کشویی| پنجره دوجداره کشویی با یک لنگه ثابت و یک لنگه متحرک

 در این مدل پنجره دوجداره کشویی، یک لنگه به صورت ثابت و بدون تحرک در یک قسمت قرار می گیرد و لنگه دیگر در حال حرکت است. در واقع، فقط یکی از لنگه های پنجره می تواند به صورت کشویی باز شود.

پنجره دوجداره کشویی با دولنگه متحرک

این نوع پنجره کشویی یکی از مدل های معروف است که به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرند. این پنجره ها دارای دو لنگه متحرک هستند و مدل باز شدن آنها به این صورت است که شما می توانید آنها را سمت راست به چپ یا چپ بخ راست حرکت داده و باز و بسته کنید.

پنجره کشویی دوجداره

بهتر است بدانید که پنجره های دوجداره کشۀویی با دولنگه متحرک برای مکان هایی که به گردش و تهویه هوای بیشتر نیازمندند مناسب می باشند. برای مثال آنها برای اتاق هایی که فقط یک پنجره دارند بسیار مناسب هستند.

مزیت مهم این مدل نسبت به مدل لنگه ثابت ای است که فضای بیرونی بیشتری را در اختیار شما قرار می دهد؛ زیرا در پنجره لنگه ثابت فقط به کمک یک لنگه می توانید از نمای بیرون دیدن کنید ولی در این نوع می توانید از دو طرف بیرون را ببینید. البته باید بگوییم که قیمت پنجره دوجداره کشویی دارای دولنگه متحرک با لنگه ثابت کمی فرق داشته و ممکن است قیمت آن کمی بالاتر باشد.

مزایای پنجره دوجداره کشـویی

  • در نصب پرده برای پنجره ها مزاحمت ایجاد نمی کند.
  • هنگام باز و بسته شدن، فضای خانه را اشغال نمی کند.
  • سهولت باز و بسته شدن
  • زیبایی ظاهری

ابعاد استاندارد

در تعیین ابعاد پنجره دو جداره کشـویی یعنی عرض و ارتفاع آن، یک استانداردی باید رعایت شود. به این صورت که عرض لنگه بازشو پنجره حداقل باید یک سوم ارتفاع آن باشد.

پنجره کشویی دوجداره

هر محصول استانداردی باید دارای یک سری ویژگی ها، خصوصیات و اجزا باشد، درب و پنجره ها نیز از این قاعده مستثنا نیستند.

نگین پنجره

«نگین پنجره»