نگهداری پنجره دوجداره UPVC

راهنمای نگهداری درب و پنجره دوجداره UPVC

نگهداری پنجره دوجداره UPVC-درب‌ها و پنجره‌های دو جداره یو پی وی سی روز به روز با استقبال بیشتر مردم مواجه می‌شود. امروزه دیگر بسیاری از مردم ترجیح می‌دهند، در ساخت و سازهای خود و یا در نوسازی منازل و ساختمان‌های خود را پنجره‌های دو جداره یو پی وی سی استفاده کنند.

استفاده از این درب‌ها و پنجره‌ها به دلیل زیبایی و سبکی وزن، عدم اشتعال، مقاومت بالا در برابر مواد شیمیایی، انعطاف پذیری،

عایق بودن در برابر گرما، سرما، صدا و حرارت و الکتریسیته و همچنین دیگر مزایا و خصوصیاتی که دارد، بسیار مورد توجه و علاقه مردم است.

در صورتی که طراحی، تولید و حتی نصب پنجره و درب دو جداره یو پی وی سی به درستی و با دقت انجام شود، می‌تواند عمر آن را افزایش دهد.

ولی با این حال، تمیز کردن و نحوه نگهداری درب و پنجره یو پی وی سی هم نقش بسیار زیاد و مهم در افزایش عمر مفید درب و پنجره یو پی وی سی دارد.

نگهداری درب و پنجره دوجداره یو پی وی سی

برای این که طول عمر مفید درب و پنجره‌های دو جداره یو پی وی سی را افزایش دهیم و علاوه بر آن. زیبایی و درخشندگی آن را حفظ کنیم، لازم است به برخی نگات و دستورالعمل‌ها در نگهداری درب و پنجره یو پی وی سی توجه و دقت داشته باشیم.

 روغن کاری

اولین و یکی از مهم ترین نکاتی که در نگهداری درب و پنجره‌های دو جداره یو پی وی سی باید به آن دقت و توجه داشت روغن کاری است.

روغن کاری کردن در همه نوع از درب‌ها و پنجره‌ها لازم و ضروری است. اما نکته‌ای که در روغن کاری درب و پنجره دوجداره یو پی وی سی باید، به آن توجه و دقت داشت.این است که روغن کاری باید با استفاده از روغن‌های رقیق انجام شود.

از جمله روغن‌های رقیقی که برای روغن کاری درب و پنجره دو جداره مناسب است، می‌توان به روغن چرخ خیاطی اشاره کرد. قطعات یراق آلات درب و پنجره دو جداره را در بازه زمانی سه الی شش ماه بر اساس میزان استفاده روغن کاری کنید.

شعله آتش، کبریت، جوش و غیره نباید به آن نزدیک کرد

از دیگر نکاتی که در مورد نگهداری درب و پنجره دو جداره یو پی وی سی باید به آن دقت و توجه داشت، این است. که جنس این پنجره‌ها و درب‌ها با وجود این که بسیار مقاوم هستند، ولی از حساسیت بسیاری برخوردارند.

در صورتی که شعله آتش به آنها نزدکی کنید و در محل و نزدیکی آنها جوش کاری داشته باشید. به احتمال زیاد این درب و پنجره‌ها آسیب خواهند دید. بنابراین از انجام چنین کاری‌هایی پرهیز کنید و در این شرایط مراقبت درب و پنجره باشید.

نگهداری پنجره دوجداره UPVC

مراقبت در دقت در زمان بازسازی و مرمت

اگر می‌خواهید ساختمان و منزل خود را بازسازی و مراقبت کنید.در این صورت باید خیلی به درب‌ها و پنجره‌های دوجداره یو پی وی سی دقت داشته باشید. در این شرایط بهتر است، از کارهایی که سبب آسیب دیدن دب و پنجره می‌شود خودداری کنید.