پنجره آکاردئونی

پنجره آکاردئونی در دسته پنجره دوجداره یو پی وی سی قرار می گیرند و حتی بیش تر از پنجره های کشویی کارایی دارند.

پنجره آکاردئونی در دسته پنجره‌های دوجداره یو پی وی سی قرار میگیرد و کارکرد بسیار جالبی در فضای داخلی دارد. پنجره‌های آکاردئونی دارای یراق کشویی و تاشو هستند که حتی بیش‌تر از پنجره‌های کشویی کارایی دارند. در هنگام نیاز میتوانید کل پنجره و قسمت‌های میانی (اعم از پروفیل بازشو و یراق‌آلات و شیشه دوجداره) را به سمت کناره‌ها هدایت کنید و این در حالی است که در مقابل دید شما فضای آن‌طرف پنجره به‌طور کامل قابل‌رؤیت میباشد. و هیچ قسمتی از پنجره در دید شما نخواهد بود؛ معمولاً این نوع پنجره‌ها برای فضاهای بیشتراز ۳متر قابل استفاده است.

پنجره آکاردئونی

مزایای پنجره آکاردئونی دوجداره

زیبایی خاص و منحصربه‌فرد
اشغال کردن حجم فضای کم
طراحی مقدار باز و بسته کردن پنجره با توجه به سلیقه کارفرما
عایق و ایمنی بسیار مناسب

معایب پنجره دوجداره

برای ساخت و نصب پنجره آکاردئونی باید از پروفیل و یراق‌آلات مخصوص استفاده کرد
حداکثر و حداقل مقدار مشخصی دارد که با توجه به این مقادیر باید سفارش دهید
هزینه بیشتری نسبت به بقیه مدل‌های پنجره دوجداره دارد
نصب سخت‌تری نسبت به دیگر پنجره‌ها دارد

نکات اجرایی پنجره آکاردئونی

طراحی و جهت بازشدن پنجره‌ها بر اساس نظر کارفرما و مشاوره کارشناس اندازه‌گیر، نهایی گشته و به شرایط مکانی که قرار است پنجره در آن قرار بگیرد دقت کافی گردد. توجه به آرک ساختمان (برای سقف منحنی)، جای چوب‌پرده برای ایجاد کتیبه بالای پنجره‌ها در سالن

حفظ و رعایت ارتفاع کابینت و شیرظرف‌شویی در آشپزخانه و همچنین بیرون یا داخل بودن پنجره آکاردئونی متناسب با حداکثر کارایی پنجره، رنگ پروفایل در نما و رنگ شیشه به‌کاربرده شده، از مهم‌ترین این شرایط هستند.
مسئله‌ای که در طراحی فریم و آماده‌سازی جای نصب پنجره آکاردئونی باید در نظر گرفت، این است که عرض دهنه نباید بیش از ۵/۵ متر و ارتفاع آن نیز از ۲ مترو ۴۰ سانتیمتر تجاوز کند.
نوع تقسیم‌بندی و قطعات استفاده‌شده در پنجره مطابق با استانداردها قابل‌تغییر میباشد.
استفاده از نوع یراق مصرفی و پروفیل یو پی وی سی پنجره دوجداره و نحوه تولید صحیح و اجرای آن بسیار حائز اهمیت است. و در صورت رعایت نشدن هرکدام از آن‌ها میتواند باعث عدم اجرای کامل و صحیح شود.
طراحی و تقسیم‌بندی لنگه‌ها در پنجره آکاردئونی با توجه به ارتفاع و عرض میتواند متفاوت باشد.

کاربرد این پنجره

در فضای داخلی و زمانی که دیوار بین فضای داخلی و خارجی وجود دارد. پنجره آکاردئونی، فضای بیرون را به داخل خانه می آورد، با این کار فضای داخلی گسترده و وسیع‌تر میشود. به‌طور موقت یا دائم از صلب بودن دیوار در سالن پذیرایی، آشپزخانه، نشیمن و یا حتی اتاق‌خواب‌ها کاسته میشود پنجره آکاردئونی به سبب قابلیت جمع شدگی و اشغال فضای کم، ایده بسیار مناسبی خواهد بود.
یکی از جدیدترین کاربردهای پنجره آکاردئونی در بالکن است. تمام کسانی در خانه خود بالکن دارند، تمایل دارند

که در تمام فصول سال بتوانند از منظره و فضای بالکن خود استفاده نمایند. اجرای شیشه‌های آکاردئونی در هر شکل و ابعاد این موقعیت را فراهم می آورد. به‌طورکلی میتوان گفت این نوع پنجره میتواند در فصل زمستان فضای داخلی را کاملاً ایزوله کند و در فصول دیگر در صورت باز کردن بازشوها، فضایی با دید کامل در محل ایجاد کند.