درب و پنجره های آکاردئونی

درب و پنجره های آکاردئونی .عموما در مکانهایی با عرض بسیار زیاد استفاده می شوند و جالب ترین مسئله در زمان وجود این پنجره این است.

که در هنگام نیاز شما می توانید کل پنجره و قسمت های میانی ( اعم از پروفیل بازشو و یراق آلات و شیشه دوجداره ) را به سمت کناره ها هدایت کنید. این در حالی است که در مقابل دید شما فضای پشت پنجره به طور کامل قابل رویت می باشد و هیچ قسمتی از پنجره در دید شما نخواهد بود.

درب و پنجره دوجداره آکاردیونی همانند پنجره دوجداره فولکس واگن از نوع پنجره های یو پی وی سی با یراق خاص محسوب می شود حال قصد داریم

استفاده از در و پنجره یو پی وی سی آکاردئونی در فضاهایی مانند پذیرایی منازلی که به حیاط متصل هستند بسیار مرسوم است.

این نوع در و پنجره های یو پی وی سی عوامل جدا کننده مناسبی برای محیط هایی همچون فضاهایی که ارتباط بیرونی در آنها اهمیت دارد را شامل می شوند.

با استفاده از این نوع پنجره ها می توان فضای داخل و فضای خارجی مانند بالکن، حیاط و … را جدا کرد و در نهایت با باز کردن درب ها به راحتی این فضا ها را در مواقع لزوم به هم متصل کرد.

درب و پنجره های آکاردئونی

درب و پنجره های آکاردئونی

 

پنجره آکاردئونی در دسته پنجره دوجداره یو پی وی سی قرار می گیرند و حتی بیش تر از پنجره های کشویی کارایی دارند.

پنجره آکاردئونی در دسته پنجره‌های دوجداره یو پی وی سی قرار میگیرد و کارکرد بسیار جالبی در فضای داخلی دارد. پنجره‌های آکاردئونی دارای یراق کشویی و تاشو هستند که حتی بیش‌تر از پنجره‌های کشویی کارایی دارند. در هنگام نیاز میتوانید کل پنجره و قسمت‌های میانی (اعم از پروفیل بازشو و یراق‌آلات و شیشه دوجداره) را به سمت کناره‌ها هدایت کنید و این در حالی است که در مقابل دید شما فضای آن‌طرف پنجره به‌طور کامل قابل‌رؤیت میباشد و هیچ قسمتی از پنجره در دید شما نخواهد بود؛ معمولاً این نوع پنجره‌ها برای فضاهای بیشتراز ۳متر قابل استفاده است.

مزایای پنجره آکاردئونی دوجداره

 1. زیبایی خاص و منحصربه‌فرد
 2. اشغال کردن حجم فضای کم
 3. طراحی مقدار باز و بسته کردن. پنجره با توجه به سلیقه کارفرما
 4. عایق و ایمنی بسیار مناسب

معایب پنجره دوجداره

 1. برای ساخت و نصب پنجره آکاردئونی باید از پروفیل و یراق‌آلات مخصوص استفاده کرد.
 2. حداکثر و حداقل مقدار مشخصی دارد. که با توجه به این مقادیر باید سفارش داده شود.
 3. هزینه بیشتری نسبت به بقیه مدل‌های پنجره دوجداره دارد.
 4. نصب سخت‌تری نسبت به دیگر پنجره‌ها دارد.

نکات اجرایی پنجره آکاردئونی

 

  • طراحی و جهت بازشدن پنجره‌ها بر اساس نظر کارفرما و مشاوره کارشناس اندازه‌گیر، نهایی گشته و به شرایط مکانی که قرار است. پنجره در آن قرار بگیرد دقت کافی گردد. توجه به آرک ساختمان (برای سقف منحنی)، جای چوب‌پرده برای ایجاد کتیبه. بالای پنجره‌ها در سالن، حفظ و رعایت ارتفاع کابینت و شیرظرف‌شویی در آشپزخانه و همچنین بیرون یا داخل بودن پنجره آکاردئونی متناسب با حداکثر کارایی پنجره، رنگ پروفایل در نما و رنگ شیشه به‌کاربرده شده، از مهم‌ترین این شرایط هستند.
  • مسئله‌ای که در طراحی فریم و آماده‌سازی جای نصب پنجره آکاردئونی باید در نظر گرفت. این است که عرض دهنه نباید بیش از ۵/۵ متر و ارتفاع آن نیز از ۲ مترو ۴۰ سانتیمتر تجاوز کند.
  • نوع تقسیم‌بندی و قطعات استفاده‌شده در پنجره مطابق با استانداردها قابل‌تغییر میباشد.
  • استفاده از نوع یراق مصرفی و پروفیل یو پی وی سی پنجره دوجداره و نحوه تولید صحیح و اجرای آن بسیار حائز اهمیت است و در صورت رعایت نشدن هرکدام از آن‌ها میتواند باعث عدم اجرای کامل و صحیح شود.

 

درب و پنجره های آکاردئونی

نگین پنجره

«نگین پنجره»